Переволочнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бегущая строка в HTML
Вас вітає Переволочнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Розклад уроків
Цікаве навчання
Сторінка географа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ми у світі
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47
ЧОІППО
Головна » Файли » Цікава географія

Які фактори вплинули на кількість населення?
25.03.2015, 23:00

Кількість населення могла бути значно більшою. На кількість і склад населення вплинули історичні події 20 ст. У цьому неважко переконатись, порівнявши сучасну кількість населення із кількістю осіб, що проживали на цій території в 1913р. –  35, 2 млн. осіб. Як видно зростання незначне.   Найбільш значних втрат Україна зазнала в результаті громадянської війни, голодомору, сталінських репресій, Другої світової війни.   Внаслідок сталінської політики колективізації було визнано куркульськими понад 200 тисяч селянських господарств, а їх власників із родинами вислано в Сибір та в північні райони Росії (понад 1 млн.осіб).   Штучний голодомор 1932-1933 рр. забрав життя у багатьох мільйонів людей.  Цілими селами у східній і центральній частинах України (найбільш хліборобських) вимирали мешканці, втрати людей за різними даними становили від 6 до 15 млн.осіб. Точнішу цифру могли б дати дані перепису населення 1937 р., але вони були засекречені, а люди, які його проводили, репресовані або знищені. Зараз встановити цю кількість дуже важко, бо працівники сільрад багатьох померлих не реєстрували. У цей же період населення зазнало великих втрат внаслідок репресій. Через штучно сфабриковані справи загинув цвіт української інтелігенції - вчені, письменники, митці, духовенство та ін.

   Ще одна хвиля нищення українського народу -  Друга світова війна. На її фронтах у фашистській та більшовицькій неволі загинуло понад 10 млн. осіб. Після відступу німців з України було вивезено за її межі всіх кримських татар та німців, що населяли південні регіони країни (як пособників фашистів), це зменшило населення  держави. Відразу  після війни зазнало значних втрат населення західної частини України внаслідок репресій та знищення воїнів ОУН-УПА та людей, які їм співчували.

      А у східній частині України в 1947 р.  нова  хвиля голоду забрала людські життя  (цей голодомор був коротшим, і втрати людей були менші, ніж у 1932-1933 рр.).

   Це були так  звані прямі втрати населення, вони становили тільки за період сталінського режиму понад 20 млн. осіб. А ще були непрямі втрати, тобто ті люди, які могли б народитись, але не народились від тих, що загинули. Оцінка  демографів  свідчить, що сучасна Україна без свідомого і цілеспрямованого винищення її народу налічувала б щонайменше 100 млн.осіб (удвічі більше, ніж тепер).

   У  післявоєнний період в Україну відбувся приплив людей з інших республік колишнього Союзу РСР, але він не міг перекрити масової еміграції молоді на новобудови Сибіру, Далекого Сходу, цілинні землі Казахстану.  Після встановлення державного кордону  з Польщею  із України було переселено понад 500 тисяч поляків, натомість українців (понад 700 тис.осіб) поселено в Україну. Довоєнного рівня населення держави  досягнуло тільки у 1956 р. -  40.6 млн.осіб.

 

 

 

Категорія: Цікава географія | Додав: szhmaka
Переглядів: 846 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 nitAcette • 00:33, 03.01.2024
Please don t crucify me <a href=http://propec.lol>propecia disconts online</a> Minor 1 isoproterenol, ethacrynic acid
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
За київським часом
Пошук
Календар
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
  • Прилуцький РМК
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • МОН України

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz