Переволочнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бегущая строка в HTML
Вас вітає Переволочнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Розклад уроків
Цікаве навчання
Сторінка географа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ми у світі
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47
ЧОІППО

Переволочну вперше згадано в літописі 1092 року. Пізніше село було центром козацької сотні Прилуцького полку. У козаків завжди шанувалися люди грамотні. Початкову освіту одержували від бувалих козаків і служителів культу.

При першій церкві, відкритій у селі 1768 року, за даними Прилуцького архіву, були церковний сторож, бібліотека, земське училище, церковно-приходське попечительство, недільна школа для дорослих жінок  і це 245 років тому. У селі було на той час 834 душі чоловіків-прихожан і 827 жінок. Поставала потреба відкрити школу.

Першу школу відкрито 1815 року, через 3 роки війни з французами. Вчителював дячок Ісот Скорупа.1880 року засноване початкове народне училище, що розміщувалося в громадському будинку.

1887 р. тут було 2 класні кімнати, число учнів - 116, в т.ч. - 105 чоловічої статі, 11 - жіночої.

Бібліотека налічувала 896 томів на суму 284 крб 78 коп. На утримання школи року визначено від земства та з інших джерел 1046 крб 10 коп( купівельна спроможність булла вищою в 100 разів) .При училищі було 150 кв.сажнів землі з городом. Важливо: гроші,не використані за рік, залишалися за школою для подальшого використання.       

1902 року у школі працював учитель Янина Трохим Григорович із утриманням 300 крб і квартирою, законоучитель - священник Ревуцький Петро Олександрович із утриманням 60 крб, помічник учителя Анастасія Василівна Янина з утриманням150 крб.

Рішенням від 09.02.1914 року старе приміщення школи передали на хату-читальню і кімнату тверезості.

Ювілейні дати:

                       245 років освітній діяльності в Переволочні;

                       100 років діючому приміщенню;

                       20 років - забили перший кілочок і завезли перший бетон.

Такою, що не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, тобто є аварійною, школа визнана ще в 1987-1989 роках. Однак завдяки зусиллям директорів школи Мареги А.Я. та Антоненко Л.Й. приміщення щороку ремонтується влітку і підремонтовується при потребі,тому зсередини і зовні має ошатний вигляд, привітно зустрічає школярів.

1987 року на базі Переволочнянського колгоспу ім. ІІІевченка та підсобного господарства Прилуцького гідромеліоративного технікуму було організовано Прилуцький радгосп-технікум. Спостерігався приплив молодих людей у село. Очікувалося збільшення кількості учнів у класах..Людей хвилювала перспектива школи. Тому на зборах трудового колективу радгоспу-технікуму та на сходів громадян села було порушене питання про будівництво нового приміщення. За дорученням учасників зборів і сходу 1989 р. директор школи Марега А .Я. звертався до районних структур із клопотанням про включення школи в план будівництва.

Неодноразово адміністрація школи зверталася із проханням дати дозвіл на виготовлення проектно-кошторисної документації, також просили провести будівництво за рахунок держкапіталовкладень. Радгосп-технікум (директор Титаренко М.М.) зобов'язувався оплатити витрати на проектування і сприяти при будівництві.

Тоді обкомом партії було поставлене завдання: в короткий час замість аварійних шкільних приміщень будувати нові. Терміново виготовили проектно-кошторисну документацію. Активізували будівництво М.М. Титаренко, голова райради М.В.Кузьменко, підтримку обіцяв із облради О.С.Лисенко.

19.08.1993 р. забили перший кілочок під майбутню будову.

13.10.1993  р. завезено перший бетон. Під східний кут заклали знайдену на шкільній території стару,і як хотілося вірити, козацьку підкову.

16.02.1994 р. будівництво призупинилось. Остаточно припинено роботи в липні 1995 року через припинення фінансування з Мінсільгоспроду.

Протягом 1994-1995 років вивозилися будівельні матеріали. Молоді батьки, чиї діти зараз уже в старших класах, живим ланцюгом перекривали дорогу могутнім вантажівкам і крану, щоб не віддати блоки, цеглу. Однак їм та Марезі А.Я. вдалося відстояти ті конструкції, які були вже укладені в новобудову. Отак і стоїть недобудованим пам'ятником нелюбові до власного народу з боку тих, хто вершив долю держави, сіл, шкіл.

Правда стала «аргументом» при оптимізації навчально-освітніх закладів на Прилуччині 27.06.2003 р. відбулася зустріч із представниками районних структур ( Ушенко Л.В. та Крамаренком В.М.), обговорювалася питання реорганізації школи в неповну середню. Зібралися не лише працівники школи, а й громадяни села, батьки учнів. Розпочавшись о 10 годині, зібрання тривало близько чотирьох годин. Школу відстояли ! Донині вона ще середня І-ІІІ ступенів. А всього їй 100!

Вхід на сайт
За київським часом
Пошук
Календар
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів записів
Друзі сайту
  • Прилуцький РМК
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • МОН України

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz