Переволочнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бегущая строка в HTML
Вас вітає Переволочнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Розклад уроків
Цікаве навчання
Сторінка географа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ми у світі
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 46
ЧОІППО
Головна » Файли » Пришкільниу табір

Пожежна безпека у пришкільному дитячому таборі
[ · Скачати дистанційно () ] 15.03.2014, 11:54

 

 

Пожежа у школі завжди дуже небезпечна. Тому при влаштуванні дитячих при­шкільних таборів відпочинку обов'язково треба враховувати й питання пожежної безпеки

Пожежна безпека

у пришкільному дитячому таборі

 

Загальні вимоги  пожежної безпеки  до приміщень табору

       При   визначені  шкіл,  де  будуть  влаштовані пришкільні дитячі табори, необхідно враховувати загальні вимоги пожежної безпеки. Треба пам'ятати, що у будівлях цих закладів не дозволяється:

• здавання в оренду приміщень для використання їх як складів, лабораторій, майстерень, інших виробничих та подібного призначення об'єктів;

• розміщення дітей у мансардних приміщеннях, а також на поверхах, не забезпечених двома евакуаційними вихо­дами;

• проведення у приміщеннях закладу вогневих (у тому числі зварювальних) та інших пожежонебезпечних робіт у період роботи пришкільного табору;

• використання у кімнатах, де розміщено дітей, електро­плиток, електроводонагрівачів, електрочайників, прасок тощо, за винятком спеціально обладнаних приміщень;

• застосування в якості джерела світла свічок,  гасових ламп і ліхтарів;

• навішування ґрат на вікна приміщень, де перебувають діти.

     Будинки, де розміщено табори, мають бути забезпечені адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), вста­новленими на фасадах будівель або інших видних місцях, які у темний час доби мають бути освітленими.

     У спальних приміщеннях таборів мають бути вивішені на видних місцях:

• стисла пам'ятка про правила пожежної безпеки;

• схематичний план евакуації з відповідного поверху із зазначенням спальної кімнати, звідки буде проходити евакуація, евакуаційних виходів та шляхів руху до них, місць розміщення засобів пожежогасіння та сигналізації, а також необхідний пояснювальний текст і пам'ятка про дії на випадок виникнення пожежі (див. журнал «Практика управління закладом освіти» № 1 за 2007 рік).

     У разі перебування у пришкільному таборі дітей з інших держав чи іноземних громадян пам'ятки про правила пожеж­ної безпеки та поведінку людей під час пожежі повинні бути перекладені відповідними іноземними мовами.

   Двері горищ, технічних поверхів, вентиляційних камер, електрощитових, підвалів будівлі пришкільного табору повин­ні утримуватися зачиненими. На дверях має висіти табличка, на якій вказано місце зберігання ключів. Вікна горищ, техніч­них поверхів, підвалів повинні бути засклені.

 

Навчання з питань пожежної безпеки персоналу табору та його вихованців

      Незважаючи на те, що робота пришкільного табору відпочинку спрямована на організацію дитячого дозвілля, найважливішим   питанням  у  його  роботі  залишається  збереження життя  і здоров'я дітей. Тому напередодні відкриття табору

необхідно провести з його персоналом інструктажі з питань пожежної безпеки, під час яких працівники мають бути ознайом­лені з:

• наявністю  небезпечних у  пожежному  відношенні  при­міщень та їх загальною характеристикою;

• стислою характеристикою пожежної небезпеки облад­нання, речовин та матеріалів, що використовуються в даному приміщенні;

• можливими причинами виникнення пожеж та профілак­тики їх виникнення (у тому числі у процесі роботи та після її завершення);

• діючими у таборі  правилами,  інструкціями,  наказами, положеннями з питань пожежної безпеки, загальними вимогами щодо дотримання протипожежного режиму;

• порядком паління та застосування відкритого вогню;

• призначенням існуючих установок пожежної сигналізації;

• існуючим порядком (системою) оповіщення людей про пожежу;

• діями  у  разі   виникнення   пожежі   (порядком   виклику пожежної допомоги, евакуації людей, матеріальних цін­ностей тощо);

• місцем знаходження найближчої пожежної частини;

• місцем знаходження первинних засобів пожежогасіння та правилами їх використання;

• відповідальністю   працівників   за   порушення   правил пожежної безпеки.

 

 

Протипожежні інструктажі

 

          Проведення протипожежних інструктажів супроводжується практичним показом застосування існуючих на об'єкті засобів пожежогасіння.

       У перші дні роботи табору з його вихованцями також необ­хідно провести заняття з питань пожежної безпеки. Це тим більш доцільно, що серед дітей, які перебуватимуть у таборі, буде багато таких, хто прийшов з інших шкіл і не знає розта­шування усіх виходів з будівлі. До програми занять з пожежної безпеки варто включити такі питання:

• небезпека пожежі;

• правила користування відкритим вогнем та самостійного застосування електроприладів;

• основні вимоги пожежної безпеки для місць знаходження дітей у таборі та під час масових заходів;

• порядок виклику пожежної допомоги,  плани та схеми евакуації у разі пожежі;    • місця знаходження та правила користування первинними засобами пожежогасіння (для дітей старшого шкільного віку);

• дії під час пожежі, прийоми виживання.

    До профілактичної роботи щодо запобігання пожеж можна залучати і агітбригади дружин юних пожежних.

 

 

 

 

 

Пожежна безпека під час проведення масових заходів

            Під час організації і проведення масових заходів з дітьми (понад 50 осіб) слід дотримуватись таких вимог:

• особи, яким доручено проведення цих заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення і переконатись у їх повній протипожежній безпеці, у то­му числі в забезпеченості потрібною кількістю первин­них засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку, пожежної автоматики і сигналізації;

• використовувати приміщення, забезпечені не менш як двома евакуаційними виходами, що відповідають вимо­гам будівельних норм, не мають на вікнах глухих ґрат і розташовані не вище другого поверху будівлі;

• повинно бути організовано чергування на сцені та у при­міщеннях залів;

• не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, встановлення в проходах додаткових крісел, стільців тощо, повне відключення під час спектаклів або вистав світла, використання віконниць для затемнення, застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення в програму (сценарій) номерів з використанням вогневих ефектів і паління.

 

 

Пожежна безпека при перегляді та експлуатації відеомагнітофона та телевізора

      Приміщення для масового перегляду відеофільмів у пришкільних таборах можуть розміщуватися  не вище другого поверху. Кількість місць для дітей визначається з розрахунку площі підлоги: не менше 1,5 м2на одного глядача.

    Телевізори, відеомагнітофони, монітори повинні експлуатуватися в повній відповідності до інструкцій заводів-виробників. Для кожної одиниці обладнання на місці його встановлення повинна бути передбачена індивідуальна розетка, змонтована з урахуванням можливості негайного відключення обладнан­ня від електромережі.

 

 

Утримання шляхів евакуації

         У будівлях пришкільних таборів, де можуть перебувати одночасно понад 100 осіб, евакуаційні виходи повинні бути позначені світловими покажчиками з надписом білого кольору на зеленому фоні «Вихід».

    На шляхах евакуації не допускається:

• захаращувати коридори, проходи, сходові клітки, вести­булі, холи, тамбури тощо меблями, обладнанням, різни­ми матеріалами;

• забивати, заварювати, замикати на навісні замки, бол­тові з'єднання та інші запори, що важко відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері будівель;    • розвішувати у сходових клітках на стінах стенди, панно тощо.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

1. Закон України «Про пожежну безпеку» від 17 грудня 1993 р. № 3745-ХІІ (зі змінами і доповненнями).

2. Наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України «Про затвердження Положення про добровільні пожежні дружи­ни (команди) та Типового положення про пожежно-технічну комісію» від 11 лютого 2004 р. № 70 (НАПБ Б.02.004-2004, НАПБ Б.02.003-2004).

3. Наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України «Правила пожежної безпеки в Україні» від 19 жовтня 2004 р. № 126 (НАПБ А.01.001 -2004).

ight:�ya'�W � yle='font-size:16.0pt;font-family: "Times New Roman","serif";mso-ansi-language:UK'>

 

     Будівля пришкільного табору повинна бути обладнана фун­кціонуючим водопроводом, каналізацією, забезпечена гарячим водопостачанням. У випадку їх відсутності вибір джерела водо­постачання та системи каналізації узгоджується з державною санітарно-епідеміологічною службою. Необхідно передбачити наявність резервних джерел гарячої води на харчоблоці при­шкільного табору.

Обідній зал їдальні обов'язково повинен бути обладнаним умивальниками з підведеною гарячою та холодною водою (з роз­рахунку 1 умивальник на 20 посадкових місць). Біля кожного умивальника має бути мило, електрорушник та/або паперові серветки (індивідуальні рушники).

Санітарні кімнати (для миття ніг перед сном влітку) повинні бути обладнанні: лавками, ємностями для теплої води, мисками, ківшиками, дерев'яними решітками.

Санітарні вузли організовуються окремо для хлопчиків та дів­чаток (із розрахунку 1 унітаз на 15-20 осіб).

 

У в а г а!  Категорично заборонено залучати дітей та підлітків до прибирання санітарних вузлів, місць загального користування (сходо­вих кліток, прольотів та коридорів), миття вікон.

     Будівля пришкільного табору повинна бути обладнана фун­кціонуючими системами центрального опалення та вентиляції. У залежності від погодних умов у якості нагрівальних пристроїв можна використовувати радіатори, трубчасті нагрівальні еле­менти, вбудовані у бетонні панелі. Опалювальні прибори потріб­но огороджувати зйомними дерев'яними решітками.

                             

  У в а г а!     Для опалювальних приборів забороняється використовувати огорожі з дерев'яно - стружкових та дерев'яно-волокнистих плит.

Гігієнічні вимоги до режиму дня

     Режим дня у пришкільному таборі повинен відповідати гігієніч­ним вимогам щодо оздоровлення дітей різних вікових груп; перед­бачати максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, про­ведення оздоровчих, фізкультурних, культурно-масових заходів, організацію екскурсій, походів, ігор тощо. У ньому має бути врахо­вано регулярне харчування дітей (перерва між прийняттям їжі не більше 3,5-4 годин) та післяобідній (денний) сон для дітей віком до 10 років (див, таблицю).

Складати режим дня необхідно так, щоб його можна було ко­регувати відповідно до погодних умов та стану здоров'я дітей.

 

 

Рекомендований режим дня у пришкільному таборі

 

 

 

 

 

Заходи

Час проведення

Пришкільний  табір  з перебуванням дітей у першу половину дня

Пришкільний табір

з перебуванням дітей

повний день

Збір дітей, ранкова зарядка

8.30-9.00

8.30-9.00

Ранкова лінійка

9.00-9.15

9.00-9.15

Сніданок

9.15-10.00

9.15-10.00

Робота за планом загону, суспільно-корисна праця, робота гуртків, секцій

10.00-12.00

10.00-12.00

Оздоровчі процедури

12.00-13.00

12.00-13.00

Вільний час

13.00-13.30

13.00-13.30

Обід

13.30-14.30

13.30-14.30

Повернення дітей додому

14.30

 

Денний сон (для дітей до 10 років)

 

14.30-15.30

Полуденок

 

15.30-16.00

Культурно-масові та спортивні заходи, робота гуртків та секцій

 

16.00-18.00

Вечірня лінійка, повернення дітей Додому

 

18.00

 

                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

    

 

 

 

Категорія: Пришкільниу табір | Додав: szhmaka
Переглядів: 1122 | Завантажень: 91 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Кошик
Ваш кошик порожній
За київським часом
Пошук
Календар
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
  • Прилуцький РМК
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • МОН України

    Copyright MyCorp © 2018
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz