Переволочнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бегущая строка в HTML
Вас вітає Переволочнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Розклад уроків
Цікаве навчання
Сторінка географа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ми у світі
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 46
ЧОІППО
Головна » Файли » Пришкільниу табір

ПЛАН РОБОТИ табору з денним перебуванням (5-8 класи)
[ · Скачати дистанційно () ] 15.03.2014, 11:54

 

 

 

ПЛАН РОБОТИ

табору з денним перебуванням

 на базі _______ЗОШ І-ІІІ ст. «________»

(5-8 класи)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вступ

 

Швидко спливає час... І знову весна. Ще один навчальний рік прямує до свого логічного завершення. Пройдуть підсумкові та перевірочні роботи, навчальні екскурсії і знову в нашій школі, як і в інших школах країни, 1 червня гостинно розпочнуть свою роботу пришкільні оздоровчі табори з денним перебуванням.

Для багатьох батьків із різних причин такий спосіб оздоровлення дитини є єдино можливим. Далеко не кожна сім'я може відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Навіть путівка в заміський табір вимагає значних матеріальних витрат. Оздоровлення ж у пришкільному таборі, особливо завдяки підтримці відділу освіти, стає доступним кожній сім'ї.

Для школи пришкільний табір достатньо наболіле питання. Організація його роботи й функціонування протягом майже всього місяця лягає на плечі адміністрації школи та вчителів початкової ланки. В учнів старших класів цей час співпадає з іспитами та практикою, тому вчителі-предметники працювати в табір приходять лише на незначний час. Дуже важко розраховувати на творчу енергію та ентузіазм учителя по закінченню навчального року, коли нервова система виснажена й потребує відпочинку чи хоча би зміни виду діяльності.

Як, попри всі «мінуси», зробити час перебування в таборі цікавою, корисною та яскравою частиною літніх канікул? Вихід тут один. Не можеш змінити обставини - зміни своє ставлення до них, перетвори «мінуси» на «плюси»! Замінити рутинну повсякденну роботу творчою, скрізь бачити позитив, не зводити оздоровлення учнів тільки до харчування, прогулянок на свіжому повітрі, не відкидати жодної цікавої та корисної пропозиції стосовно організації табору - ці завдання треба виконати, щоби 14 днів табірної зміни не перетворились на змарнований час.

 

Перетворюємо «мінуси» на «плюси»!

Колектив вихователів - це ті ж самі вчителі, які відпрацювали весь навчальний рік, а не досвідчені працівники заміських таборів? Зате добре знаєш кожного й кому яку справу доцільно довірити!

Наш табір не на березі річки й не в лісовому гаю, а на шкільному подвір'ї? Зате все під рукою, і вихователь добре знає всі небезпечні місця й може раціонально використовувати шкільне приміщення та подвір'я.

 

Вихованці - не нові цікаві обличчя, а ті ж самі «Миколки та Петрики»? Зате добре собі уявляєш психологічні особливості кожного й можеш попередити можливі конфлікти. А також продуктивно використовувати можливості учнів, охоплених позашкільною роботою (музична, хореографічна, спортивна та мистецька тощо).

І на останок. Учителю впродовж навчального року в погоні за успішністю та якістю знань залишається небагато часу на різноманітні цікаві виховні заходи, а на розважальні й зовсім часу нема. Коли ж, як не в першій місяць літніх канікул надолужити та вдосконалити те, що за браком часу залишилось незакінченим!

Дитина - це перш за все творча особистість, яка потребує постійної реалізації своїх задумів і планів. На мою думку, тільки правильно спланована, з урахуванням потреб дітей у самореалізації робота пришкільного оздоровчого табору може дати можливість цікаво, весело та з користю для здоров'я провести час, позбавити вихованців нудьги та відкрити в собі нові таланти.

 

Наш табір називається «Сонечко» невипадково. У таборі сім загонів, і назви своїх загонів діти ув'язують із промінцями сонечка. Фантазія тільки схвалюється. Емблеми - від звичайних на грудях чи рукаві до екзотичних галстуків, обручів і прикрас у волоссі (у старших загонів). Кожний загін має девіз, пісню та свою власну речівку. Стіннівка загону також не має якогось певного зразка, але завжди пов'язана з вибраною назвою.

Кожний загін розміщується в окремому класному приміщенні, переобладнаному під ігрову кімнату. Затишок і комфорт у цих приміщеннях - це окрема гордість вихованців, бо створюється безпосередньо за їх участю.

Діти з великим бажанням працюють над іміджем свого загону. Ця робота сприяє мобілізації та згуртуванню, усвідомленню, що ви - члени однієї команди.

Із першого дня в таборі розпочинається змагання між загонами. На ранковій лінійці оголошується план заходів на день, а на денній - підбивається підсумок, нагороджуються переможці конкурсів і змагань та оголошуються завдання на наступний день. Бали, набрані за день, записуються в екран змагання. Наприкінці зміни вони сумуються та визначається загін-переможець.

Виховна робота у пришкільному оздоровчому таборі «Сонечко» базується на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективної творчої справи й полягає у проведенні кожного дня змістовної, цікавої, активної справи. Звичайно, що реалізація завдань змісту роботи залежить від педагогічного колективу, його виховного потенціалу та майстерності.

На чолі кожного загону у пришкільному оздоровчому таборі стоїть педагог-вихователь, який забезпечує виконання дітьми розпорядку дня, організовує їх побут і спільно з вожатими готує та проводить оздоровчі та виховні заходи згідно з режимом дня та планом виховної роботи табору.

План виховної роботи насичений різноманітними заходами та складається з урахуванням побажань дітей. Із цією метою наприкінці навчального року проводиться анкета серед учнів «Що ти очікуєш від пришкільного табору? Твої пропозиції». Досвід показав, що пришкільний табір діти хочуть бачити схожим на заміські табори. Перш за все дітей привертають змістовні культурно-масові заходи, яскраві дійства та особиста участь у всіх справах. Ураховуючи всі об'єктивні та суб'єктивні можливості, рівень розвитку й вихованості та реальні запити учнів, виховна робота у «Сонечко» має на меті комплексну реалізацію пріоритетних напрямів виховання, зокрема патріотичного, морального, естетичного, фізичного, екологічного, які тісно взаємопов'язані, доповнюють одне одного.

Виховна робота у пришкільному оздоровчому таборі «Сонечко» формується в напрямах: спортивно-оздоровча, художньо-естетична, краєзнавча та гурткова робота.

Спортивно-оздоровчий напрям роботи включає в себе різноманітні спортивні змагання (веселі старти, козацькі розваги, футбольний турнір, турнір із шахів). За проведення цих заходів на належному рівні відповідають учителі фізичного виховання. Кожний ранок у таборі починається з ранкової гімнастики, яку проводять вожаті на свіжому повітрі в затишних куточках шкільного подвір'я. На конкурсній основі визначається кращий варіант зарядки і загін-переможець отримує приз.

Особливою популярністю користується у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчій потенціал.

Краєзнавчий напрям виховної роботи - це різноманітні екскурсії та подорожі стежинами рідного міста. Кожного року діти подорожують різними маршрутами та відшуковують нові, ще невідомі їм куточки свого села.

Щоб у дітей не залишалося жодної хвилинки для нудьги, на період роботи «Сонечка» у школі розпочинають працювати «літні» гуртки. До повноцінної гурткової роботи залучаються вчителі образотворчого мистецтва, трудового навчання, музики, інформатики. Протягом дня вихованці кожного загону мають можливість відвідати три різні гуртки. Графік роботи гуртків складається так, щоб чергувались різні види діяльності (спорт, художня праця, музика, хореографія, театралізація). Кожного дня розклад роботи гуртків змінюється.

Згідно з виховним планом роботи табору складається план виховної роботи кожного загону, де враховуються загальнотабірні заходи й час, необхідний на підготовку до них. Чітка та злагоджена робота адміністрації, учителів, працівників шкільної їдальні, технічних працівників дозволить зробити незабутнім і корисним відпочинок для 68 учнів, які отримали путівки у «Сонечко».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 день

«Будьмо знайомі»

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки в громадському транспорті»

900 - 930

 

3. Операція «Затишок» (заїзд дітей у табір)

Гра «Будьмо знайомі»

 

930 – 1130

 

 

4. Конвенція ООН про права дитини

Твоє духовне відродження

 

 

1130 – 1230

 

5. Підготовка до відкриття табору (ознайомлення з планом роботи табору)

 

 

1300 – 1400

 

6. Козацькі заморочки з бочки

 

1400 - 1600

 

7. Гра-руханка „Подарунок”

1600 - 1700

 

8. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

2 день

«Козацькі забави»

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила особистої гігієни»

900 - 930

 

3. Пізнавальна програма «Запорізька Січ- козацька вольниця»

 

930 – 1230

 

 

4. Гра «Козацькі розваги»

 

 

1300 – 1530

 

5. Підготовка до відкриття табору (ознайомлення з планом роботи табору)

 

 

1530 – 1600

 

6. Гра-руханка „Хто швидше

 

1600 - 1700

 

7. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 день

«Ми справжні українці»

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки за столом»

900 - 930

 

3. Конкурс між куренями"Мій родовід”.

 

 

930 – 1230

 

 

4. Конкурс малюнків „Мир і дружба – не дива, або знай свої права”.

 

 

 

1300 – 1530

 

5. Підготовка до відкриття табору (ознайомлення з планом роботи табору)

 

 

1530 – 1600

 

6. Гра-руханка „Хто швидше»

 

1600 - 1700

 

7. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 день

«День милосердя»

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки при пожежі»

900 - 930

 

3 Прес-конференція „Люди милосердя світу.

 

 

930 – 1230

 

 

4. Акція „Спіши вчасно творити добро”.

 

 

 

 

1300 – 1530

 

5. Підготовка до відкриття табору (ознайомлення з планом роботи табору)

 

 

1530 – 1600

 

6. Включений мікрофон „Я так думаю”.

 

1600 - 1700

 

7. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 день

«Ура, канікули!»

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2.  Підготовка до святкової лінійки

900 – 1000

 

3 . Велике козацьке коло, присвячене відкриттю табірної зміни

 

 

1000 – 1230

 

 

4. Ігрова програма „Навчи гратися в ігри”.

 

 

 

1300 – 1430

 

5. Малюнок на асфальті "Літо очима дітей”.

1430 – 1530

 

6. Дискотека "Всім весело”.

 

1530 - 1700

 

7. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6день

«Плекаймо паростки козацьких талантів!»

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2.  Інструктаж на тему : «Бережись, авто моля!»

900 – 1000

 

3 . „Пісенний вернісаж”

 

1000 – 1230

 

 

4. Виставка робіт „Чарівний пензлик”

Виставка робіт „Умілі ручки”.

 

 

1300 – 1400

 

5. Дискотека „Танцюй як я, танцюй краще мене”. Музикотерапія.

 

1400 – 1600

 

6. Конкурс „Подружка Барбі”. (для дівчаток)

 

 

1600 - 1700

 

7. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 день

«День спорту в козацькій Січі»

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки на вулиці»

900 - 930

 

3. Бесіда «У здоровому тілі - здоровий дух»

930 - 1000

 

 

4. Підготовка до презентації малюнків «Олімпійці серед нас»

 

1000 – 1030

 

5. Вікторина «Загадкова-спортивна скарбничка»

 

 

 

 

1030 – 1230

 

6. Гра у „Міні-волейбол”

 

1300 - 1600

 

7. Гра-руханка „Подарунок”

1600 - 1700

 

8. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

8 день

День спортсмена

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки в громадських місцях»

900 - 930

 

3. Козацькі забави

930 - 1100

 

 

4. Презентації малюнків «Олімпійці серед нас»

 

1100 – 1230

 

5. Змагання з шахів між загонами „Біла тура”.

 

 

 

 

1300 – 1430

 

6. Підведення підсумків конкурсу малюнків «Олімпійці серед нас»

 

 

1430 - 1500

 

7. Гра-руханка „Ми йдемо”

1500 - 1700

 

8. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

9 день

«Євро чемпіонат в серці кожного»

 

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами»

900 - 930

 

3. Малі Олімпійські ігри.

 

930 - 1100

 

 

4. Презентації пісні на спортивну тематику

 

1100 – 1230

 

5. Змагання з перетягування канату (серед хлопчиків)

 

 

 

1300 – 1400

 

6. Підведення підсумків конкурсу пісні

 

 

1400 – 1430

 

7. Гра-руханка „Пастка”

1430 - 1700

 

8. Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

10 день

День козацького гумору

 

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

 

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила особистої гігієни»

 

900 - 930

 

3. Пізнавально-конкурсна гра «Зоряний час»

 

930 - 1100

 

 

4. Розважальна програма „Веселий гороскоп”.

 

1100 – 1230

 

3. Гумористично-розважальна програма „Відгадай хто я?»

1300 – 1500

 

4. Гра-руханка „Пастка”

150 - 1700

 

5. Повернення додому.

 

 

1700

 

 

 

 

11 день

День мистецтва

 

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки з вогнем»

 

900 - 930

 

3. Виставка дитячих робіт (малюнок, аплікація, колаж).

 

930 - 1000

 

 

4.Фестиваль „Крок до зірок”.

 

1000 – 1130

 

5.Конкурсно-розважальна програма „Карооке”.

 

1130 – 1230

 

6. Гра „Хвіст  дракона”

1230 - 1600

 

7. Гра „Пастка”

1600 - 1700

 

5. Повернення додому.

 

 

1700

 

 

 

 

12 день

«Козачата в гостях у казки»

 

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

 

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки з електро приборами»

 

900 - 930

 

3. Конкурс-інсценізація „Неповторний світ казки”.

 

930 – 1230

 

 

4.Вікторина „З якої це казки?”

 

1300 – 1530

 

5. Гра „Хвіст  дракона”

1530 - 1700

 

6.Повернення додому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 день

День козацької звитяги

 

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки з тваринами»

 

900 - 930

 

3. Бесіда «Козацькому роду нема переводу»

 

930 – 1000

 

 

4.Козацькі розваги

 

1000 – 1230

 

5. Конкурсно-розважальна програма «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух»

 

1300 - 1700

 

6.Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 день

«Прощавай, таборе!»

 

Дата проведення

Назва заходу

Час проведення

 

Відповідальні

 

1. Збір учнів. Лінійка. Ранкова зарядка

800 - 830

 

2. Інструктаж на тему : «Правила поведінки  влітку»

900 - 930

 

3. Підготовка до урочисто лінійки

 

930 – 1000

 

 

4. Урочиста лінійка присвячена закриттю табірної зміни

 

1000 – 1230

 

5.Вікторна «Що? Де? Коли?»

 

1300 - 1500

 

6. Конкурс малюків „Залишаю вам на пам’ять...”

 

1500 - 1700

 

7.Повернення додому.

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

Категорія: Пришкільниу табір | Додав: szhmaka
Переглядів: 2038 | Завантажень: 206 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Кошик
Ваш кошик порожній
За київським часом
Пошук
Календар
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
  • Прилуцький РМК
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • МОН України

    Copyright MyCorp © 2018
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz