Переволочнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бегущая строка в HTML
Вас вітає Переволочнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Розклад уроків
Цікаве навчання
Сторінка географа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ми у світі
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47
ЧОІППО
Головна » Файли » Цікава географія

Природні зони України
[ Викачати з сервера (15.1 Kb) ] 10.11.2014, 10:52

Природні зони

  • В Україні лісами зайнято 8,6 мли. га, тобто близько 14% території. У західній та північній частинах лісом вкрито 20-40%, у Карпатах — понад 40%, па Поліссі — 25,7%, у Криму - 10%, у степу - 4%.
  • Потреби у деревині за рахунок власних ресурсів Україна задовольняє па 20-25%.
  • Хвойні дерева становлять 54% загального запасу сирови­ни (сосна — 35%, смерека — 16%, ялиця — 3%); 40% загальних запасів сировини — твердолистяні породи (дуб високостовбурний — 18%, дуб низькостовбурний — близько 4%, бук — 13%, граб — 2%). М'яколистяні породи становлять 7% загальних запасів сировини (береза, осика, вільха, липа тощо).
  • Зона мішаних лісів займає близько 20% території України і простягається зі сходу па захід більше як па 750 км, з півночі па південь — на 150-200 км. У названу зону входять значна частина півночі Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської областей, а також

відносно невеликі частини Львівської, Тернопільської, Хмельницької та Сумської областей. Середньорічна кількість опадів тут 600-700 мм. Основна їх частина випадає влітку. Орним землям належить близько 40%, лісам і чагарникам — 30%, сінокосам і пасовищам — 20%, а болотам — 2% від загальної площі угідь. У зоні мішаних лісів із заходу па схід зменшується кількість опадів, абсолютна та відносна вологість повітря і грунтів, заболоченість території, лісистість, питома вага лук та пасовищ, збільшується площа орних земель.

  • Лісостепова зона розташована у центральній частині України і простягається з південного заходу на північний схід від Прикарпаття до кордону з Росією, приблизно па 1100 км, а з півночі па південь — від 150 км на заході до 300-350 км у центральних та південних частинах. Лісостепова зона становить близько 35% усієї території країни. Тут височини чергуються з низовинами. Типове явище цієї терито­рії — водні ерозії. У лісостеповій зоні переважають орні землі (близько 70% всієї території), а заліснені території становлять 12%. Основні галузі сільського господарства — це буряківництво, вирощування озимої пшениці, кукурудзи, просапних культур, товарне овочівництво та садівництво.
  • Степова зона займає 40% усієї площі України і простягається з південного заходу па північний схід майже па 1100 км, а з півночі па південь — від 80-120 км па південному заході до 500 км у центральній частині та до 350-400 км на північному сході. У степову зону входять частково або повністю території одинадцяти областей: Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кримської, Запорізької, Дніпро­петровської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Донецької та Ворошиловградської. Тут випадає 300-500 мм опадів на рік (найменше на Україні), а випаровується 450-1000 мм па рік. Часті посухи, суховії, особливо у східній частині. Тому широко використовується меліорація. Ліси займають близько 5% від загальної площі, переважно це полезахисні насадження. Розораність земель — 80%. Вирощують тут переважно озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник, овоче-баштанні культури, фрукти і виноград.
  • Українські Карпати простягаються з північного заходу па південний схід майже на 280 км при середній ширині 100 км. Близько 40% цієї території вкрито лісами (бук, ялина, смерека, ялиця), третина вкрита лучними рослинами. Як природні пасовища використовують субальпійські та альпійські луки (полонини). Карпатські гори багаті на дикорослі плоди і ягоди (малина, ожина, чорниця, шипшина та ін.), лікарську сировину. Тут винадас 800-1200 мм опадів на рік. Це у 2,5-4 рази більше, ніж у південних степових районах України. Зона багата прісними та мінеральними водами.
  • Багатство тваринного світу Карпат підтверджується такими показниками:

з 112 видів прісноводних риб України тут зустрічається 53;

з 20 видів плазунів — 12 видів;

з 358 гніздових птахів — 180 видів;

з 102 видів ссавців — 74 види.

  • Кримські гори займають біля 1/5 території Криму. Восени і взимку тут випадає 1000-1200 мм опадів, а влітку переважають сухі тропічні вітри. Двічі на добу змінюється напрямок вітру (бриз): вдень — з моря па сушу, вночі — навпаки. Ліси займають близько 10% від усієї площі (кримська сосна, бук, дуб тощо). Вище лісових масивів розташовані субальпійські луки — яйли. Найбільше освоєна зона Південного Берега Криму у порівнянні з його передгірською (степовою) та степовою зонами.
Категорія: Цікава географія | Додав: szhmaka | Теги: Природні зони України, зона мішаних лісів, степ, лісостеп
Переглядів: 1636 | Завантажень: 22 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
За київським часом
Пошук
Календар
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
  • Прилуцький РМК
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • МОН України

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz